شما اینجا هستید:

ساعت در برابر موبایل

مقایسه:

بعضی اوقات عنوان می شود که افرادی ساعت را با موبایل مقایسه می کنند و یا می گویند که وقتی موبایلم ساعت دارد نیازی به بستن ساعت یا استفاده از آن را ندارم. در این مقاله سعی دارم با دید بی طرف به تحلیل این جمله بپردازم و با مقایسه این دو وسیله دوست داشتنی آن ها را مقایسه کنم.

ارزش هنر:

یک شمس آهن را در نظر بگیرید که ارزش آن 5 دلار است، اگر از این شمش آهن در کوره آهنگری، نعل اسب ساخته شود، ارزش آن 10 دلار خواهد شد. چنانچه همین شمش را به یک کارگاه سوزن سازی بدهیم، بهای سوزن های ساخته شده از آن، حدوداً به 3285 دلار می رسد. اما اگر همین شمش را به یک کارخانه ساعت سازی بدهید، در نهایت قیمت ساعتهایی که از آن ساخته می شود 250000 دلار ارزش خواهد داشت.

قدیمی شدن:

با این مقدمه باید در نظر بگیریم که درست است برای ساخت هر مدل یا هر نسخه از یک موبایل ماه ها شاید هم سال ها تحقیق و توسعه صورت می گیرد و برای همان نسخه هم کلی بروزرسانی و برنامه ارایه می شود ولی به محض عرضه نسخه جدید و یا گذشتن مدت زمانی کارکرد آن کند شده و یا ارزش ریالی خود را از دست خواهد داد و به زودی با بالا رفتن نسخه های نرم افزارها سخت افزار آن در نسبت با نسخه نرم افزارها قدرت نخواهد داشت.

بر خلاف موبایل ساعت نیاز به نرم افزار ندارد (به غیر از ساعت های هوشمند که مورد بحث ما در این مقاله نیستند) و کارکرد آن صرفا به عملکرد سخت افزار است. با گذشت زمان ارزش ریالی خود را از دست نمی دهد و یا با معرفی مدل های جدید تر از ارزش آن کاسته نشده و عملکرد آن مختل نخواهد شد. (منظور ساعتهای اصل بوده و ساعت های بدلی و فیک مورد بحث نیست)

ساعت جزو شخصی ترین لوازم است به صورتیکه بعضی اشخاص بدون ساعت در هر لحظه احساس این را دارند که شیئی را گم کرده اند و معمولا مالک ساعت وابستگی زیبایی به آن دارد. در مقابل وابستگی به موبایل ضعف چشم، مشکلات گردن، بیماریهای روانی و مشکلات عصبی شدیدی را ایجاد می کند که روانشناسان معمولا وابستگی کمتر نسبت به آن را توصیه می کنند.

ساعت یکی از شاخصه های طراحی لباس است بصورتیکه در اکثر عکس های تبلیغاتی برای برند های لباس مردانه و زنانه ساعت جایگاه ویژ ای را دارد.

در زمان خرید ساعت شما بابت یک اثر هنری هزینه می کنید که در ساخت آن نهایت عشق و هنر با بالاترین تکنولوژی به کار رفته است. ساعت با گذشت زمان ارزشمندتر شده و در صورتیکه از نسلی به نسل دیگری به عنوان میراث واگذار شود ارزش معنوی آن با هیچ چیز قابل مقایسه نیست به گونه ایی که در فرهنگ عامه ما می گویند ساعت و تسبیح پدر میراثی است که به پسر بزرگ خواهد رسید. بنا به تجربه شخصی چه بسیار اشخاصی جهت بازسازی و تعمیر ساعت هایی مراجعه کردند که میراث خانوادگی بوده و به اندازه خرید یک ساعت نو برای بازسازی و احیا کردن یک ساعت پرداخت کرده اند تا صرفا المانی جهت یادآوری خاطرات باشد.

در مواردی موبایل به ناگاه خاموش شده و دیگر روشن نمی شود و یا خرابی برای آن پیش می آید که در اکثر موارد قابل تعمیر نمی باشد. کابوس استفاده از موبایل شکستن صفحه نمایش آن است که هزینه ایی برابر با خرید یک عدد نو دارد و صورتیکه ساعت معمولا با عوامل بیرونی خراب شده و با صرف هزینه معقولی تعمیر و با هزینه بیشتری کاملا نو خواهد شد.

به غیر از ساعت های فشن یا مد روز که رنگ یا طرح خاصی دارند و با لباس خاصی عرضه می شوند و بنا به مد می شود ساعت جدید جهت ست کردن با لباس جدید خریداری گردد معمولا استفاده از ساعت محدود به مدت زمان خاصی نیست و مانند موبایل که بازه زمانی بین 2 تا 3 سال تعویض می شود مدت طولانی تری مورد استفاده قرار می گیرد.

زمان ساعت را با موبایل تنظیم نکنید!

مهم ترین بخش این مقاله تاکید بر این نکته است که معمولا زمان ساعت را با زمان موبایل تنظیم می کنند در اینجا توضیح این نکته مهم ضروری است که زمان موبایل هر ۱۲ شب یا راس ساعت 24 با زمان ساعت جهانی همگام سازی یا اصطلاحا سینک شده و اگر خطایی داشته باشد آنرا اصلاح می کند. ولی ساعت از زمان تنظیم هر خطایی داشته باشد چه عقب بماند یا جلو برود خطای زمان را اصلاح نمی کند.

بنابراین توضیحات خیلی از مشتری ها با این شکایت که ساعت من اختلاف زمان دارد به تعمیرگاه مراجعه می کنند. (مخصولا ساعتهای مکانیکی) معمولا بعد از بررسی و توضیح این نکته مشکل بر طرف خواهد شد. در نتیجه اگر می خواهید میزان دقت ساعتی را بسنجید آن را باید ساعت کوارتز (باتری دار) معمولی مقایسه کنید در صورتیکه با این مقایسه به خطایی برخورد کنید آن خطا درست بوده وقابل برطرف شدن می باشد.

در آخر بنابر تجربه و بازخوردی که از مشتری ها دارم را در یک جمله عرض می کنم که کسانی که موبایل را با ساعت مقایسه می کنند از عشقی که در وجود ساعت نهفته است خبر ندارند.

با کلیک بر روی عکس زیر می توانید از فروشگاه تخصصی لوازم یدکی ساعت دیدن بفرمایید

به علت اینکه پایه گذار و مبدع خیلی از نوآوری ها در این صنف هستیم

و متاسفانه همکاران محترم آماده کپی کردن از روی دست ما هستند

کپی با ذکر منبع بلامانع است

ما به پیشرو و الگو بودن افتخار می کنیم 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه