شما اینجا هستید:
رفرانس، کالیبر، خط
REFERENCE & CALIBER & Ligne

رفرانس

رفرانس:
رفرانس (Refrence) شماره شناسایی یا نام هر مدل از ساعت می باشد. هر یک از شرکتـهای تولیـد کننده ساعت در هر برند، مدلهای مختلفی را تولید می کنند، که نــام هر مدل با یک عدد چند رقمی یا ترکیبی از چند حرف و عدد بوده و به آن رفــرانس گفته می شود. معمولاً این عدد یا نام را بر رو یا داخل درب ساعت حک می کنند. (هر سازنده با فرمت مخصوص به خود این کار را انجام می دهد).
کارخانجات ساعت سازی به غیر از رفرانس بر روی درب ساعت اطلاعات دیگری مانند: حد مقاومت ساعت در برابر آب، کالیبر موتور استفاده شده در آن، کشور سازنده، جنس قاب، شماره سریال ساعت و مقداری اطلاعات دیگر بر روی درب ساعت حک می کنند که بنا به کارخانه های سازنده این اطلاعات حک شده متفاوت هستند.

معمولا ارائه خدمات پس از فروش بنا بر رفرانس ساعت انجام می پذیرد.
برای جستجوی لوازم یدکی رفرانس ساعت خود اینجا را کلیک کنید

کالیبر

کارخانه های تولید موتور ساعت ، موتورهای تولیدی خود را با شناسه ای متشکل از شماره  یا حروف نامگذاری و بر روی بدنه آن حک می کنند. این شناسه کالیبر (Calibre) یا شماره شناسایی یا نام آن موتور می باشد.

خط

کلمه فرانسوی Ligne لین به معنی “خط” واحد طولی بوده است که قبل از تطابق فرانسه با سیستم متریک در (اواخر سال 1700) استفاده می شده است و هنوز توسط سازندگان ساعت مچی فرانسوی و سوئیسی برای اندازه گیری اندازه یک موتور ساعت مورد استفاده می باشد. به طور مخفف آنرا با حرف L نشان می دهند.

اندازه های موتور ساعت:
اندازه موتورها معمولاً از 2 خط تا 42 خط می باشد.
اندازه موتور را معمولاً بر اساس خط با ابزار اندازه گیری موتور محاسبه می شود.

به علت اینکه پایه گذار و مبدع خیلی از نوآوری ها در این صنف هستیم

و متاسفانه همکاران محترم آماده کپی کردن از روی دست ما هستند

کپی با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع بلامانع است

ما به پیشرو و الگو بودن افتخار می کنیم 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه